جلسه کمیسیون پزشکی تشخیص و تعیین نوع و شدت معلولیت جامعه هدف در اداره بهزیستی شهرستان اهواز برای متقاضیان استفاده از حمایت‌های سازمان بهزیستی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان اهواز ، در این کمیسیون، که تمامی درخواست ها برای تشخیص معلولیت جسمی- حرکتی و بهره مندی از حمایت های بهزیستی و توانبخشی برگزارشد، 40 پرونده پزشکی، مورد بررسی قرار گرفت.

محسن حسین پور مدیر اداره بهزیستی شهرستان اهواز اظهارداشت : امسال جلسات کمیسیون پزشکی با برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده در این شهرستان بصورت منظم و مستمر برگزار گردید و افراد دارای معلولیت از حمایت های مستمر سازمان و سایر کمکهای مالی در صورت تایید در کمیسیون پزشکی بر خوردار گردیدند.

 به گفته مدیر اداره بهزیستی از ابتدای امسال تا کنون125جلسه کمیسیون پزشکی تشخیص نوع و شدت معلولیت در اداره بهزیستی شهرستان اهواز برگزار گردید که طی آن بالغ بر 4000 پرونده توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت.

 

رییس اداره بهزیستی شهرستان با اشاره به اینکه تایید کمیسیون پزشکی شرط اول دریافت خدمات توانبخشی از سازمان بهزیستی است گفت: تایید معلولیت افراد منوط به تشخیص کمیسیون پزشکی، تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت است.

 

وی گفت: اعضای این کمیسیون شامل فیزیوتراپ، کاردرمانگر، گفتار درمانگر، شنوایی شناس، روانشناس، روانپزشک و پزشک است و اعضا با توجه به نوع معلولیت در کمیسیون حضور پیدا می کنند.

 

ایشان  معلولیت ها را در ۶ گروه عمده و شایع از جمله اختلالات جسمی، حرکتی، ذهنی، بینایی، شنوایی گفتاری، اعصاب و روان و چند معلولیتی برشمرد و افزود: شدت معلولیت هر گروه در چهار سطح، خفیف، متوسط، شدید و خیلی شدید تعیین می‌شود.

شماره تلفن های مهم

صدای مشاور

تقویم و ساعت آنلاین

پنجشنبه, ۲۰ جون ۲۰۲۴
پنجشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
پنجشنبه, ۱۳ ذیحجه ۱۴۴۵

پیوند ها